Kreatura Konkurs
Niezależnej
Kreacji

O konkursie

Rok wyjątkowej kreacji...

Kreatura - konkurs niezależnej kreacji

Chociaż wszyscy obawiają się skutków pandemii dla rynku reklamy, to już teraz widzimy, że kreacja na niej nie straci, a będzie nawet przeciwnie – zyska. Świat zmienił się nie do poznania i z nim musiały się zmienić biznesy marketerów, kanały komunikacji. Zmieniły się insighty, styl i nastrój reklam. Wciąż nie wiemy czy spadek rynku reklamowego w tym roku wyniesie kilka, czy kilkanaście procent. Ale już teraz wiemy, że agencje wspólnie z klientami wykonały ogromną pracę, aby dostosować komunikację do nowych warunków. Wiemy także, że agencje spełniły swoje zadanie. I nie jest niczym nowym fakt, że niepokój, zmiana, ważne wydarzenia, intensywne przeżycia mogą być pożywką dla kreatywności.
Dlatego bez obaw o liczbę i poziom prac zapraszamy do Konkursu Kreatura 2020. Od wielu lat stawiamy w naszym konkursie na Kreację Niezależną – nie chodzi tylko o projekty niezależnych agencji, bo zapraszamy także agencje sieciowe, ale przede wszystkim o projekty, które wynikają z niezależnego, nieszablonowego myślenia. Bo na pewno właśnie takiego myślenia dziś potrzebujemy. Myślenia, które nie podąża utartymi przez wiele lat przez korporacje ścieżkami. Potrzebujemy nowego myślenia o produkcie, konsumencie o medium i przekazie.

Wyjątkową cechą naszego konkursu jest równie uważne przyglądanie się projektom wysoko budżetowym jak i tym małym. Chętnie widzimy w konkursie obok filmów, social media czy digitalu także formy mniej typowe, jak np. branded content, ambient czy cyfrowy outdoor. Mamy też miejsce dla prac, które nie mieszczą się w żadnej ze znanych konwencji (kategoria Open), a także dla tych, które zostały odrzucone przez klientów na przetargach.

W tym roku pojawi się także nowa kategoria – Marketing w czasie pandemii. Będzie ona podzielona na dwie podkategorie: Pro bono oraz Projekty firm i marek. Pierwsza będzie zbierać działania związane z bezinteresowną pomocą niesioną w czasie pandemii, było ich bardzo wiele. Druga ma za zadanie pokazać najciekawsze kampanie, których specyfika wynika z pandemii, np. opierające się na nowych insightach, promujące nowy model biznesowy klienta, który został wprowadzony w związku z lockdownem, etc.
Już teraz możemy przedstawić przewodniczącą tegorocznego jury. Będzie nią Joanna Gerlee, dyrektor kreatywna w agencji Digital Kingdom. Osoba z ogromną, pozytywną energią, ale także dużym już doświadczeniem w pracy dla największych klientów. Tym samym kontynuujemy naszą zasadę zapraszania do jury najciekawszych osobowości z grona polskich agencji niezależnych.

Kreatura to ogólnopolski konkurs dla twórców, firm oraz podmiotów, które na zlecenie
lub w ramach promocji własnej przeprowadziły kampanię marketingową lub uczestniczyły w jej realizacji.

Szukamy twórczych interpretacji rzeczy powszednich i niecodziennych. Liczymy
na kreatywne obrazy, projekty i przekazy. Poszukujemy strategicznych konceptów
i innowacyjnych nośników komercyjnych treści. Stawiamy na emocje i promocję unikatowych wartości. Pożądana świeżość, lekkość
i oryginalność przekazu oraz ponadprzeciętna jakość wykonania.

Zapraszamy agencje marketingowe, domy mediowe, firmy
i ich marki. Czekamy na projekty studiów filmowych, fotograficznych i graficznych oraz na kreacje indywidualnych twórców branży marketingowej.

Jury złożone z wybitnych przedstawicieli polskiej branży reklamowej oceni i nagrodzi projekty w 22 kategoriach: Film, Prasa, Outdoor/indoor (OOH), DOOH (digital out of home), Radio, Digital, Influencer marketing, Event, Ambient (im. Konrada Świebody), Design, Kampania, Materiały promocyjne, Content marketing, Kampania public relations, Techniki, Kampania społeczna/CSR, Kampania employer branding/HR, Kampania/projekt niskobudżetowy, Reklama własna, Open i Salon odrzuconych.

Cena

Ogłoszenie wyników konkursu KREATURA 2020
25 listopada 2020

Zobacz wideo z gali

Partnerzy

Pozostali partnerzy

Kontakt

w sprawie zgłoszeń:

Anna Pastor
tel. 666 024 577
anna.pastor@media.com.pl

 

w sprawie sponsoringu/partnerstwa:

Paweł Balcerek
tel. 602 674 030
pawel.balcerek@media.com.pl

Logotypy KREATURA

Pobierz paczkę z logotypami