Kreatura Konkurs
Niezależnej
Kreacji

O konkursie

Jeszcze więcej niezależności

Kreatura - konkurs niezależnej kreacji

Wiemy wszyscy – świat przechodzi dynamiczne zmiany i ciągle przyspiesza – technologia, polityka, pandemia, ruchy społeczne… Zmieniły się zwyczaje kupujących, sposoby pracy, spędzania wolnego czasu, relacje między ludźmi, a może nawet wartości, jakimi się kierują konsumenci. Jeszcze bardziej niż dotychczas marketerzy potrzebują kreatywnego i niestandardowego myślenia ze strony agencji.

Kreatura – konkurs niezależnej kreacji – jest właśnie takim miejscem, w którym szukamy rzeczy wyjątkowych, wynikających z niezależnego myślenia.

Ważną misją Kreatury jest wspieranie niezależnych, zwłaszcza nowych, agencji i wspieranie młodych kreatywnych. Cieszy nas niezmiernie, że od kilku lat każdego roku w konkursie pojawiają się nowe marki agencyjne, o których czasem nawet my, dziennikarze „MMP”, nie słyszeliśmy wcześniej. Sporo zgłoszeń trafia do nas także z Krakowa, Poznania czy Śląska, a to na pewno nie koniec ekspansji pozawarszawskich agencji. Zwyczaj zdalnych spotkań sprawił, że marketerzy na nowo odkrywają ten rynek i przestaje mieć znaczenie, że z Krakowa czy Wrocławia na Domaniewską jest daleko.

Jeżeli chodzi o młodych, to w tym roku wraz ze Skodą kontynuujemy nasz projekt Kreatura X, czyli specjalnej, bezpłatnej kategorii, w której młodzi kreatywni przygotowują prace według briefu od tej marki. Obiecujemy, że w tym roku brief będzie jeszcze bardziej inspirujący.

To wszystko nie oznacza, że Kreatura zamyka się na duże agencje czy doświadczonych twórców. Pokażcie niezależne myślenie i zmierzcie się z nową falą agencji, a nagroda będzie smakować jeszcze bardziej. Marki potrzebują dziś elastyczności i innowacyjności – bardziej niż kiedykolwiek. Czekają na pomysły zarówno od małych, jak i dużych agencji.

Kreatura to ogólnopolski konkurs dla twórców, firm oraz podmiotów, które na zlecenie lub w ramach promocji własnej przeprowadziły kampanię marketingową lub uczestniczyły w jej realizacji. Szukamy twórczych interpretacji rzeczy powszednich i niecodziennych. Liczymy na kreatywne obrazy, projekty i przekazy. Poszukujemy strategicznych konceptów i innowacyjnych nośników komercyjnych treści. Stawiamy na emocje i promocję unikatowych wartości. Pożądana świeżość, lekkość i oryginalność przekazu oraz ponadprzeciętna jakość wykonania.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji!

Uroczysta gala wręczenia nagród
odbyła się
30/11/2023
w Małej Warszawie
ul. Otwocka 14

Partnerzy

Kontakt

w sprawie zgłoszeń:

Anna Pastor
tel. 666 024 577
anna.pastor@media.com.pl

 

w sprawie sponsoringu/partnerstwa:

Małgorzata Gamdzyk
tel. 784 647 063
malgorzata.gamdzyk@media.com.pl

 
Logotypy KREATURA

Pobierz paczkę z logotypami 2023

Pobierz paczkę z logotypami 2022